Головна info@ukbp.org.ua
/*Можно и такой схемой*/
Особливості сплати збору в ПФ з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

Особливості сплати збору в ПФ з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

У листі від 15.11.2012 р. № 26859/03-20 Пенсійний фонд повідомляє щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Як визначено Законом «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», об'єктом оподаткування збором для платників є вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна.

До платників збору, у свою чергу, відносять:

— Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та

— Фізичні особи, які придбавають нерухоме майно.

При цьому, за винятком держпідприємств, установ і організацій, які придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян , які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

У ст. 655 Цивільного кодексу передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Таким чином, у разі, якщо майнові права на нерухомість передаються від одного власника до другого іншим шляхом, ніж купівля-продаж, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні такої операції з нерухомістю не сплачується.

ЮРЛІГА

Эта запись также есть в: Russian


 

Відправити заявку
* обов'язкові поля
01
images
02
Контакты

01024, Украина г. Киев ул. Шелковичная, 18/б, офис №19

Тел.:   +380 (44) 253-52-13
Факс.: +380 (44) 253-08-17


© 2008 Юридическая компания «Бизнес & Право»
.
Top